Kassk 2013

image

Kassk 2013 to już IX edycja Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych. W roku 2013 w dniach od 5 do 7 kwietnia nowotomyskie Gimnazjum gościło niesamowitą liczbę uczestników, bo aż 321 osób, które przybyły by poznawać tajniki nowoczesnych sposobów nauki.

Pierwszego dnia tzn. w piątek około godziny 9:00 uczestnicy zaczęli przybywać do punktu rejestracji,  gdzie otrzymali drobne upominki oraz dokładny plan zajęć paneli oraz event’ów.
Godzina 10:00 uroczyste otwarcie konferencji w obecności Burmistrza miasta. Kolejne godziny to wykłady oraz panel dyskusyjny, a wieczorem spotkanie integracyjne dla uczestników konferencji.

W sobotę rozpoczął  się pierwszy z dwóch dni warsztatowo-panelowych. Każdy z uczestników miał okazję poznać: nowatorskie klasy ,,E” tzn. o profilu informatyczno-matematycznym ,które jako klasy ,,testowe” są pionierami technologi mobilnych w edukacji; ich nauczycieli; aplikacje wykorzystywane w czasie zajęć ; przykładowe zajęcia oraz zapoznać się z samym sprzętem jak np.: tablica multimedialna, iPad, MacBook, a wszystko to wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych.

Niedziela jako dzień ostatni nie pozostała bez atrakcji. Oprócz kilku bloków warsztatowych i paneli, osoby biorące udział w całym wydarzeniu miały okazję brać udział w Kaskoliadzie, na którą zapewne wiele osób czekało. Poza grami zespołowymi ,,Grande Finale” było losowanie nagród ,a konkretniej iPada mini.

Wszyscy uczestnicy odjeżdżający z konferencji wyglądali na zadowolonych ,a prowadzący i uczestnicy udali się do domów na zasłużony odpoczynek.