Najlepsi w konkursach matematycznych!!!

Wielki sukces Marcina Okonka w Maratonie Matematycznym w Gostyniu

W sobotę 16 maja w XV Maratonie Matematycznym w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu wzięło udział blisko 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali 3 testy, a uczniowie gimnazjów 5 testów. Każdy test składał się z 15 zadań zamkniętych, a czas na jego rozwiązanie wynosił 45 minut. Spośród czterech możliwych odpowiedzi prawidłowa mogła być jedna, dwie, trzy, cztery lub żadna, więc… nie było łatwo. Między poszczególnymi testami było kilka minut przerwy, zatem nasi gimnazjaliści zmagali się z matematyką około 5 godzin. Jak mówili po zawodach – jedna wielka BURZA MÓZGÓW.
Rezutlaty wspaniałe. Rywalizację podjęło dziewięcioro uczniów naszego Gimnazjum i cała „dziewiątka” zmieściła się w pierwszej szestnastce!!!

Marcin Okonek 3e zajął drugie miejsce.

Wyróżnieni zostali również

Michał Jankiewicz 1e

Jakub Dakowski 3e.

Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczestników Maratonu!

Konkurs Kangur Matematyczny – sześć wyróżnień na szczeblu międzynarodowym!

Jak co roku w trzeci czwartek marca, w tym roku 19 marca, o godzinie 9.00 na całym świecie wystartowała kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Ideą konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów i rozwijanie intuicyjnych pomysłów matematycznych. Treść zadań 75-minutowego testu ustala Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” (Kangur Bez Granic).
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Polska przystąpiła do Konkursu 24. raz.
Kangur rozgrywany jest w następujących kategoriach:
ŻACZEK dla klas II szkół podstawowych
MALUCH dla klas III i IV szkół podstawowych
BENIAMIN dla klas V i VI szkół podstawowych
KADET dla klas I i II gimnazjów
JUNIOR dla klas III gimnazjów, klas I liceów i techników oraz zasadniczych szkół zawodowych
W naszej szkole Konkurs zorganizowała pani Marzena Lemańska. W zmaganiach wzięło udział łącznie 52 uczestników w kategorii Kadet i Junior. Kopertę z zestawami zadań otworzył dyrektor pan Andrzej Wałęsa, w komisji konkursowej pracowała również pani Justyna Buczkowska
Wyróżnienie na szczeblu międzynarodowym otrzymali:

Michał Jankiewicz 1e

Maria Karaś 1a

Mikołaj Simon 2e

Krzysztof Chomontowicz 2e

Bartosz Sitek 2e

Marcin Okonek 3e

Gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

Wielki sukces w konkursie matematycznym OMEGA

Dnia 23 marca 2015 r. w Liceum im. Garczyńskiego w Zbąszyniu odbyła się piętnasta edycja konkursu matematycznego OMEGA. Uczestnikami konkursu było 32 gimnazjalistów ze szkół w Babimoście, Borui Kościelnej, Chrośnicy, Wąsowa, Wolsztyna i Zbąszynia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Monika Napierała 2e,

Jakub Dakowski 3e,

Jędrzej Chojnacki 3e

Marcin Okonek 3e.

Nasi uczniowie osiągnęli ogromny sukces: drużynowo zajęli I miejsce, natomiast indywidualnie:

Monika Napierała zajęła II miejsce

Marcin Okonek III miejsce

Jakub Dakowski IV miejsce.

To bardzo duży sukces dla naszego gimnazjum. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą rozwiązując podczas konkursu 5 zadań otwartych. Zadania wymagały zarówno wiedzy matematycznej jak i logicznego myślenia. Walka o podium była bardzo zacięta, wyłonienie ucznia, który zajął trzecie miejsce wymagało dwóch dogrywek. SERDECZNE GRATULACJE DLA NASZYCH UCZNIÓW!!!

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY MATEMATYKA U KOPERNIKA

Dnia 6 lutego 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu odbył się już po raz siódmy finał Powiatowego Konkursu Matematycznego MATEMATYKA U KOPERNIKA, nad którym patronat objął Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki.
Laureatami konkursu zostali :
W kategorii szkół podstawowych 1. Adrian Grześkowiak – Szkoła Podstawowa w Wytomyślu
2. Klaudia Buda – Szkoła Podstawowa w Porażynie
3. Marcelina Śliczner – Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej
W kategorii gimnazjów:

Wojciech Trojanowski – gimnazjum we Lwówku

Marcin Okonek – gimnazjum w Nowym Tomyślu

Krzysztof Chomontowicz – gimnazjum w Nowym Tomyślu
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1. Izabela Szczepaniak – LO im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu
2. Bartłomiej Przybylak– LO im. Prym. Tysiąclecia ks. St. Kard. Wyszyńskiego w Opalenicy
3. Karol Błaszak – LO im. Prym. Tysiąclecia ks. St. Kard. Wyszyńskiego w Opalenicy.
Gratulujemy !!!Zdjęcia możecie obejrzeć na szkolnym fanpage ZSONT – część 1 oraz część 2