iPad w edukacji

1425254_603396116364263_1677500554_o1462601_605674236136451_1308324288_o

iPad w edukacji” odbyła się w nastrojowym, mikołajkowym klimacie 06.12.2013r.

Nie brakowało przeróżnych gazetek, które wprawiały w świąteczną atmosferę, a w dodatku cała szkoła była wystrojona specjalnie dla naszych Drogich Gości, którzy przybywali nawet z dalekich miast i stron Polski.
Dla e-klas był to bardzo szczególny dzień, ponieważ nie mieliśmy lekcji, a do szkoły przybyliśmy na 12, aby prowadzić warsztaty, bądź w nich uczestniczyć.
Pobierając z sali iPady otrzymywali także czapki mikołajkowe, więc zajęcia były na swój sposób bardzo wyjątkowe.
Konferencja zaczęła się już od rana, pierwszym elementem było rozpoczęcie, które odbyło się na hali sportowej. Tam dyrektor naszego gimnazjum powitał gości i podziękował za liczne przybycie, bo wszystkich uczestników było naprawdę dużo pomimo niesprzyjającej pogody. Następnie wicedyrektor, który jest pomysłodawcą i twórcą całej konferencji zabrał głos, a po nim uczestnicy, którzy chcieli podzielić się czymś z pozostałymi. Krótkie występy pełniły funkcję przerywnika na tej imprezie. Przed publicznością zaprezentowało się trio wokalne oraz zespół z klasy integracyjnej.
Po 12-tej zaczęła się część warsztatowa, w której to uczniowie mieli swoje pole do popisu. W większości przypadków zajęcia wyglądały jak „lekcje odwrócone”, czyli młodzież była nauczycielami, a nauczyciele zasiadali w ławkach. Z pewnością wydaje się to wszystkim niemożliwe, a jednak udało nam się to zrealizować.
Zajęcia były prowadzone praktycznie ze wszystkich przedmiotów, więc można było wybierać te, które wydawały się bardziej interesujące. Mimo wszystko najwięcej Gości przybyło na matematykę, nie ma się co dziwić, w końcu jest ona Królową Nauk .
Głównym celem konferencji było ukazanie w jaki sposób można prowadzić lekcje z iPadem, prezentowanie najciekawszych i najprzydatniejszych aplikacji oraz oswojenie Gości z mobilnymi urządzeniami, niektórzy również reklamowali swoje firmy, bądź produkty.
W tym dniu to my byliśmy ekspertami, odpowiadaliśmy na wiele pytań dotyczących przede wszystkim tego, w jaki sposób łatwiej się nam pracuje, korzystając z podręcznika elektronicznego, czy papierowego, czy lepiej jest pisać w zeszytach, czy w notatnikach na iPadach itp.

Los dodatkowo przyczynił się do tego, aby konferencja była niezapomniana, nagle wszystko zgasło. Prąd został wyłączony, jednak to nie stanowiło problemu, w końcu reklamowaliśmy technologie mobilne. Wszystkie urządzenia tj. iPady doskonale sprawdziły się w roli latarek, Goście, jak i uczniowie oraz nauczyciele bezpiecznie dotarli do świetlicy, w której zostały wylosowane nagrody, a pan dyrektor oficjalnie zamknął imprezę.
To była trzecia edycja „iPad w edukacji”, jestem pewna, że będzie również czwarta, piąta i dziesiąta, jeśli zastanawiasz się czy warto przyjechać, to odpowiem na pytanie. Warto, bo na pewno jest to interesująca i niepowtarzalna okazja aby nauczyć się czegoś ciekawego, a zarazem bardzo przydatnego.
A oto kilka zdjęć z projektu: