eKlasa 2012

_DSC0261

Klasy „e”, czyli matematyczno-informatyczne. Powiedziałoby się: typowi ścisłowcy, jednak mamy wiele zainteresowań. Udzielamy się w sporcie, muzyce oraz przeróżnych konkursach. Pomimo tego, że dużo czasu spędzamy przed komputerem, tabletem bądź innymi urządzeniami, ucząc się znajdziemy czas, aby wspólnie się spotkać, wyjść na rowery, czy pomóc sobie nawzajem.

Jako klasy „e” udzielamy się dużo w szkole na przeróżnych konferencjach, wizytacjach itp. Na co dzień zamiast zeszytów i książek nosimy jedno małe urządzenie – iPada. Zastępuje nam wszystko, zaczynając od aplikacji naukowych, przez urządzenie do robienia notatek –  po źródło wiedzy. Jest to znacznie ciekawsza forma nauki, niż przeciętna. Możemy się przez to więcej nauczyć, ponieważ mamy dostęp do internetu, czy przeróżnych aplikacji, które bawią i uczą.
Jeśli chodzi o codzienne życie w e-klasie, iPady mamy od pierwszej do ostatniej lekcji. Na lekcjach pokazujemy zadania domowe, które odrobiliśmy w domu na komputerach osobistych w programie „Evernote”. Otwieramy aplikację podręczniki oraz aplikację do robienia notatek i pracujemy. Po lekcjach iPady odkładamy, wracamy do domu, włączamy aplikację podręczniki, jak i program „Evernote” i odrabiamy lekcje oraz uczymy się. Przychodzimy do szkoły i dzień zaczyna się od nowa.
Jako klasy „e” trzech różnych roczników często współpracujemy ze sobą, wykonujemy różne projekty, wymieniamy się doświadczeniami i umiejętnościami zdobytymi w pracy z iPadem.
Bardzo nam się podoba w tej klasie, ponieważ możemy w niej więcej się nauczyć oraz poznajemy nowych, ciekawych ludzi.

Film na temat tego co lubią uczniowie eklasy 2012: