eKlasa 2013

29

Cześć!To my – klasa 1e z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Klasa „e”, czyli grupa miłośników matematyki i informatyki. Tych przedmiotów uczymy się o jedną godzinę tygodniowo więcej, niż pozostali. Nasz zgrany zespół liczy 10 dziewczyn i 15 chłopaków- biegli z dodawania już wiedzą, że razem jest nas 25. Naszą wychowawczynią jest pani mgr Marzena Lemańska, która niestrudzenie pomaga nam zgłębiać niezwykły świat matematyki, a zarazem stara się uczynić z nas grzecznych i kulturalnych uczniów. W czasie lekcji  zeszyty oraz podręczniki zastępują nam iPady. Korzystamy z nich dopiero od września 2013 roku i każdego dnia odkrywamy nowe możliwości tych urządzeń. Przydały się one szczególnie w konferencji K@SSK, w której chętnie wzięliśmy udział. Wcieliliśmy się tam w rolę nauczycieli, aktorów oraz muzyków, co bardzo nam się spodobało, ale nie tylko tam mogliśmy przekazywać swoją wiedzę innym. W ciągu roku, każdy z nas co najmniej dwa razy prowadzi lekcję z matematyki na temat zadany przez naszą nauczycielkę. Mamy możliwość robienia tego w parach, z czego chętnie korzystamy. Cenimy sobie współpracę i pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Lubimy się i tworzymy naprawdę zgraną klasę.

Film na temat tego co lubią uczniowie eklasy 2013: