Warszawa 2014

aaaa

A tak nas przywitała Warszawa:

Prezentacja zapowiadająca warsztaty:
Warsztaty

Dnia 29 listopada grupa uczniów z klasy IIIE (w składzie:Wiktoria Zerbst,Natalia Radwan Zuzanna Staręga,Marcin Okonek,Antoni Szymański oraz Fryderyk Niewiedział) wraz z nauczycielką matematyki Panią Marzeną Lemańską wyruszyła w długą podróż do stolicy Rzeczpospolitej Polskiej-Warszawy by reprezentować Naszą szkołę oraz zacieśnić więź współpracy z serwisem Megamatma na festiwalu matematycznym pod hasłem ,,Matematyka się liczy” organizowanym przez Gazetę Wyborczą i fundacje M w siedzibie spółki Agora. Po wczesnym wyjeździe z Nowego Tomyśla (godzina 3.30) i 4 godzinnej jeździe udało się Nam dotrzeć na teren budynku w ,którym miało odbyć się całe wydarzenie. Reprezentanci Naszej szkoły mieli za zadanie zaprezentować w czasie godzinnego warsztatu możliwości nauki i modyfikacji klasycznej lekcji matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych metody technologii informatycznych oraz pokazać spiralność matematyczna platformy MegaMatma. Uczestnicy zajęć ocenili je wzorowo co dało Nam zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do dalszego samodoskonalenia. Po zakończeniu festiwalu i wizycie w restauracji ruszyliśmy w drogę powrotną ,a o godzinie 22.30 byliśmy już obok Naszego gimnazjum skąd rozjechaliśmy się ku własnym domostwom.
Opis warsztatów:
Przedstawienie filmu w aplikacji iMovie

Prezentacja zasobów MegaMatmy znajdujących się na platformie internetowej (www.megamatma.pl), pokazanie spiralności tematycznej, wykorzystanie aplikacji NearpodShowbie
Gra matematyczna, stworzona na stronie www.learningapps.org oraz na www.kahoot.it można ją również otworzyć za pomocą qrcode:
64778_520886171386609_8626148747122890492_n
Tworzenie strony reklamowej dla zasobów MegaMatma w programach:
Book Creator
MegaMatma